'Stoer van je!' reageerde zangeres Miss Montreal onder een post op TikTok waarin Mark Oosterhuis (38) zich voorstelt aan single vrouwen. Ze zijn partners in crime: beiden stotteren. Dat weerhoudt Mark niet om mee te doen aan het nieuwe datingprogramma Daten in het Dorp. 'Ik ben wie ik ben en laat de mooie dingen in het leven niet liggen.”
Zeven jaar is hij nu vrijgezel en Mark vindt het wel mooi geweest zo. Niet dat hij het leven niks aan vindt zonder partner: hij vermaakt zich prima. Heeft het druk met zijn bedrijf Potter's Glasbewassing en beheert ernaast twee vakantieparken. Voor de coronacrisis keerde hij terug naar het eiland waar hij opgroeide. De liefde voor Texel zit diep. “Ik sloeg mijn vleugels uit, woonde een aantal jaar in Rotterdam, en kwam met gierende banden terug. Het was een mooi avontuur, maar het leven op een eiland is relaxter. Ik hou van het strand, bos, natuurgebied De Slufter én het vakantiegevoel. Als je hier woont, word je in die vibe meegenomen. Texelaars zijn ook zo lekker nuchter. Én, het is heerlijk om eigen baas te zijn. Die vrijheid past bij mij: ik had het veel eerder moeten doen.”
Een vrouw in zijn leven is een mooie aanvulling. Typisch Mark om niet alleen de kroegen en festivals af te schuimen in zijn 'zoektocht naar die geweldige vrouw'. Nee, gewoon met je kop op tv. “Stil in een hoekje gaan zitten, gaat je niet helpen. En waarom kun je niet op tv op date als je stottert? Ik zie het niet als een struikelblok.”
Darten
Zo zelfverzekerd was Mark niet altijd; hij kweekte een olifantenhuid. Op de basisschool werd hij als jochie gepest. “Ik was anders dan de rest, en dan pikken ze je eruit. Dat was zéker geen leuke tijd. Op het speciaal onderwijs ging het stukken beter: elk kind had daar wel iets. Ik viel er niet zo op. Na schooltijd stortte in ik me op het darten. Twaalf jaar oud kreeg Mark de bijnaam 'Potter' in de dartsport. “Ik leek op Harry Potter en droeg net zo'n bril.” Hij schopte het tot de semi-prof klasse en deed in 2015 mee aan het internationale Grand Slam of Darts met toppers als Raymond van Barneveld en Micheal van Gerwen. Het was een kroon op zijn werk. Toch lag het wereldje hem niet helemaal. “Ik kon niet goed tegen de mentaliteit, en mijn droom spatte uiteindelijk uiteen. Nu dart ik recreatief. Ja, daar heb ik het best even lastig mee gehad, maar bij de pakken neerzitten is niks voor mij.”
Voetbalvrouwen
Denk je: oh dáár ken ik die kop dus van, hij schitterde eveneens als vaste figurant in de tv-serie Voetbalvrouwen als eentje van het elftal. Mark aarzelde geen seconde om mee te doen aan een datingprogramma. “Aan tv-opnames heb ik al een beetje kunnen proeven, en een vriend gaf mijn naam door aan scouts. Ze vroegen op het eiland rond naar vrijgezelle Texelse mannen. Nou, kom maar op”, knipoogt hij.
Mooie, leuke, humorvolle en beetje gekke vrouwen tussen de 1.70 en 1.80 (zijn wensenlijstje) zat, zou je denken op zo'n zonnig toeristeneiland. Niet dus! “Nee joh, zo makkelijk is het niet om hier een partner te vinden. En als ik iemand leuk en aantrekkelijk vind, blijkt er meestal nog een man aan vast te zitten. Wat ik zelf in de aanbieding heb? Ik ben vrolijk, sociaal en positief ingesteld. Ik ben wie ik ben, en doe me niet anders voor. Dat is ook een boodschap die ik meegeef in het tv-programma. Wees jezelf met al je gebreken en laat de mooie dingen in het leven niet liggen. Het was fantastisch om mee te werken aan Daten in het dorp. Door mijn deelname ben ik gegroeid. Of ik de ware liefde heb gevonden? Dan moet je toch écht zelf even kijken!”
Info: Daten in het Dorp wordt vanaf mei uitgezonden op NPO 3.